Małe hale magazynowe też przygotowujemy

Nasi klienci zgłaszają się do nas z bardzo różnymi projektami, nie tylko wielkich hal stosowanych w przemyśle. Również innego rodzaju projekty, choćby dla detailerów samochodowych są naszym regularnym zleceniem. 

W tym konkretnym przypadku nasz klient potrzebował hali, w której będą przebywać ludzie, z tego powodu zdecydowaliśmy się na materiały wykończeniowe o lepszej izolacji cieplnej, konkretnie o dość grubą ścianę z płyty warstwowej z izolującym rdzeniem. Z kolei dach przygotowaliśmy z materiału PCV o gramaturze 650g/m2, a więc mówimy tutaj o dachu pneumatycznym. Ponadto od strony wewnętrznej zamontowaliśmy nieco przyjemniejszą wizualnie podsufitkę. 

Dla klienta duże znaczenie miał też 2 duże bramy wjazdowe do jego hali magazynowej o wymiarach 400x420 cm, konkretniej mowa o dwóch bramach panelowych. 

Planowanie i przygotowanie hali stalowej 

Cała procedura rozpoczęła się od dokładnego zaplanowania budowy tej hali magazynowej. Została postawiona na betonowej wylewce. Konstrukcja została oparta na ramie z profili stalowych ocynkowanych w ogniu, co jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla tego typu konstrukcji, charakteryzują się one bowiem bardzo dobrą wytrzymałością, sztywnością i odpornością na korozję. 

Zamontowaliśmy je w klasyczny sposób, który stosujemy przy prawie każdym z naszych projektów, przy użyciu kołków i rozpórek. Najważniejsze jest dokonać dokładnie wszystkich pomiarów, w przeciwnym razie pojawiają się problemy, które znowu powodują opóźnienia i straty, zarówno dla nas, jak i klienta. Z tego powodu nasz zespół poświęca dużo czasu właśnie na to, żeby proces montażu był najwyższej jakości. 

Następny w kolejności był montaż ściany z płyty warstwowej, to w porównaniu do poprzedniego znacznie łatwiejszy krok. Prefabrykaty pozwalają na realizację tego zadania w przeciągu nawet kilku dni. 

Przedostatnim krokiem był montaż dachu wykonanego z materiału PCV, o którym warto wspomnieć, że posiada atest trudnopalności wydany przez ITB- zgodny z normą DIN 4102 B1, co poniekąd jest jednym z wymagań prawnych. Udało nam się zrealizować to w stosunkowo niedługim czasie. Później zamontowaliśmy podsufitkę.

Ostatni krok to montaż pomniejszych drzwi pozwalających wejść do hali magazynowej, nawet wtedy, gdy te duża bramy panelowe są zamknięte. Te z kolei zostały zamontowane jeszcze przed dachem, aby nie utrudniać sobie dodatkowo pracy, jak mówią, planowanie jest najważniejsze. 

Jeśli potrzebujesz podobnego projektu nie czekaj i skontaktuj się z naszym doradcą, przedstawisz nam swoje potrzeby, a my rozwiązanie skrojone specjalnie dla Ciebie.

Zobacz inne realizacje

Rodzaj i Wymiar

Hala magazynowa 12 x 20 x 4,6m

Konstrukcja

Ściany- płyta warstwowa
Bramy panelowe 400 x 420 cm

Pokrycie

Dach + podsufitka w połaci dachu- materiał PCV o gramaturze 650g/m2- posiada atest trudnopalności

Ile kosztuje hala namiotowa?

Jeśli chcesz poznać cenę hali dla swojej firmy, wypełnij formularz bezpłatnej wyceny!
Nasi specjaliści odpowiedzą w ciągu 48h!