Hale magazynową można dostosować do każdych zadań
Każde z naszych zadań ma inną specyfikę, czasami jest bardzo prosto, a kiedy indziej musimy pracować w dość trudnych warunkach. Tym razem musieliśmy przygotować powierzchnię pod halę magazynową w nieco większym stopniu niż zwykle. Teren placu, na którym przyszło nam prowadzić konstrukcję, był wyjątkowo nierówny, nie ma jednak zleceń niemożliwych.
Nasz klient chciał jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Wspólnie ustaliliśmy, że w tym miejscu najlepszym rozwiązaniem będzie hala magazynowa z profili stalowych o wymiarach 15 x 20 x 4,7 m. Pozwoli to jak najlepiej zagospodarować przestrzeń dostępną dla tego projektu.
Dla klienta ważna też była dobra izolacja termiczna, dlatego zdecydowaliśmy się na ściany z płyty warstwowej oraz na dach pneumatyczny o gramaturze 650g/m2, który posiada atest trudnopalności wydany przez ITB — zgodny z normą DIN 4102 B1. Dzięki zastosowaniu tych materiałów możliwe jest ograniczenie potrzeby dogrzewania wnętrza, a także uzyskanie odpowiedniej izolacji, dzięki której nawet zimą temperatura nie powinna spadać poniżej 0 stopni.
Kroki do przygotowania hali
Jak zwykle przy tego typu realizacjach przygotowaliśmy dokładny i szczegółowy plan w zgodzie z naszym klientem. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, najważniejszym aspektem było odpowiednie wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Po dojściu do optymalnych wymiarów wzięliśmy się do pracy.
Pierwszym krokiem było przygotowanie podłoża pod naszą konstrukcję, które początkowo nie było niestety idealnie równe, nie ma jednak problemów, których nie bylibyśmy w stanie rozwiązać.
Następnym etapem było rozpoczęcie budowy ramy stalowej z profili ocynkowanych ogniowo. To rozwiązanie, które zapewnia rozwiązanie na lata i jest szybkie. Po dokładnych pomiarach przyszło na równie precyzyjny montaż, który nasza ekipa przeprowadziła bezproblemowo, stosując nowoczesne narzędzia.
Do podłoża rama została przytwierdzona specjalnymi kołkami, a różne elementy rozpórkami, czy spawami, tak aby konstrukcja była wystarczająco wytrzymała w każdych warunkach atmosferycznych.
Następny w kolejności był montaż ścian z płyt warstwowych. Klient zażyczył sobie jednej większej zasuwanej bramy segmentowej o wymiarach 4m x 4,2m, a także dwóch dodatkowych drzwi technicznych po dwóch stronach budynku. Zostały zamontowane w zaplanowanych do tego miejscach.
Ostatnim elementem projektu był oczywiście montaż dachu pneumatycznego na hali stalowej ocynkowanej. Nasza ekipa uporała się z tym w bardzo krótkim czasie i mogliśmy przejść do dopinania projektu na ostatni guzik.
Ile kosztuje hala namiotowa?
Jeśli chcesz poznać cenę hali dla swojej firmy, wypełnij formularz bezpłatnej wyceny!
Nasi specjaliści odpowiedzą w ciągu 48h!