Każde zlecenie na hale magazynową jest inne
Choć mogłoby się wydawać, że konstrukcja każdej hali magazynowej jest identyczna, to zdecydowanie nie jest to prawda. Elementem najbardziej stałym jest stalowa rama, na której stawiamy resztę elementów, natomiast reszta może się jak najbardziej zmieniać.
Nasz klient potrzebował długiej, ale dość niskiej hali magazynowej o wymiarach 18 x 50 x 3,5m. Modyfikacja wymiarów jest właściwie dowolna, podobnie dobór materiałów do wykończenia konstrukcji.
W tym przypadku hala nie musiała być w żadnym stopniu ogrzewana, z tego powodu nasz klient wybrał ściany z blachy trapezowej, która jest bardzo lekka i wytrzymała, ale nie gwarantuje dodatkowej ochrony przed zimnem.
Duże znaczenia dla naszego klienta miał też dach z materiału PCV o gramaturze 650g/m2. Ten konkretny dach posiada atest trudnopalności, który wydało IDT, zgodny z normą DIN 4102 B1. Podobnie jak ściany, również on nie gwarantował dodatkowego źródła izolacji termicznej jak chociażby dachy pneumatyczne, ale nie było to wymaganie klienta.
Konstrukcja hali stalowej
Całość procesu zaczęliśmy od przygotowania całej ramy, na której zostanie oparta hala magazynowa. Standardowo przygotowaliśmy podłoże pod mocowanie jej przy pomocy kołków rozporowych i szpil stalowych. Taki montaż zapewnia niezbędna stabilność konstrukcji, która nie posiada podziemnego fundamentu.
Następnie przeszliśmy do montowania konstrukcji ścian z blachy trapezowej we wzór kolorystyczny, którego wymagał klient. Cały proces był bardzo szybki. Warto wspomnieć, że każdy z elementów jest odpowiednio zabezpieczony antykorozyjnie, nie należy więc myśleć o tym rodzaju hali, jako o czymś tymczasowym.
Ramy przygotowane z profili stalowych ocynkowanych ogniowo wytrzymują wiele lat bez żadnych wymian. Równie wytrzymałe są blachy trapezowe, jednak w ich wypadku wymiana pojedynczego elementu (np. Jednej uszkodzonej blachy) nie jest żadnym problemem.
Ostatnim krokiem był montaż dachu plandekowego, który posiada dużą odporność na ogień, co było ważne dla naszego klienta i bezpieczeństwa całego budynku. Proces przebiegł sprawnie. Warto wspomnieć, że w środku hali nie ma żadnych filarów, które odbierały by przestrzeń wewnątrz budynku, dach jest kompletnie samonośny i nie wymaga podpór.
Wytrzymałość takiego dachu nie powinna być zmartwieniem. Cała konstrukcja dachu wytrzymuje od 25 do 50 kg śniegu na metr kwadratowy dachu, a także obciążenie wiatrem. Taka ilość śniegu jest mało prawdopodobna nawet w bardzo śnieżną zimę, innymi słowy nie ma czego się obawiać.
Podsumowując, niezależnie od tego, jakiej hali magazynowej potrzebujesz, nasza firma jest tym usługodawcą, którego szukasz, zachęcamy do kontaktu i współpracy.
Ile kosztuje hala namiotowa?
Jeśli chcesz poznać cenę hali dla swojej firmy, wypełnij formularz bezpłatnej wyceny!
Nasi specjaliści odpowiedzą w ciągu 48h!