Budowa hali magazynowej wcale nie musi być czasochłonna
Choć przyjęło się powszechnie, że hala magazynowa jest droga i czasochłonna w konstrukcji to nie zawsze tak musi być. Trzeba po prostu stosować inteligentne rozwiązania. Wtedy nawet wielkość hali nie ma aż takiego dużego znaczenia.
Podstawą całego procesu jest oczywiście miejsce, w którym ma znaleźć się hala. Jeśli nie jest odpowiednio utwardzona, to taka operacja musi być przeprowadzona w pierwszej kolejności, inaczej hala z dachem pneumatycznym może nie być wystarczająco wytrzymała.
W tym przypadku nie musieliśmy się jednak zajmować tym elementem od początku do końca, dzięki temu nie było konieczne prowadzenia prac ziemnych i wystarczyło wyrównanie powierzchni pod całą konstrukcję.
Początek i koniec budowy hali magazynowej
Budowę udało nam się przeprowadzić w niezwykle krótkim czasie, konkretniej w okresie około 4 miesięcy od rozpoczęcia rozmów z naszym klientem — musimy przyznać, że był zdecydowany i standardowy czas inwestycji to 5 miesięcy.
Dość duże wymiary hali komplikowały proces, nie ma jednak zadań, których Panorama Plus się nie podejmuje. Konstrukcja została wykonana z profili stalowych ocynkowanych ogniowo.
Zastosowanie tego typu wysokiej jakości prefabrykatów gwarantuje sztywność, wytrzymałość i bezpieczeństwo całej konstrukcji. Dodatkowa zaleta to oczywiście pełna odporność na korozję, która była nieosiągalna w przeszłości, kiedy popularnym materiałem były konstrukcje ze zwykłej stali nierdzewnej.
Dach pneumatyczny został wykonany z materiału PCV o gramaturze 650g/m2, dzięki temu jest on rozwiązaniem na lata. Zastosowanie dachu pneumatycznego pozwala na zmniejszenie ciężaru konstrukcji, co odciąża konstrukcję nośną hali magazynowej i gwarantuje dobrą izolację termiczną.
Ostatni element układanki to ściany, które również zostały wykonane ze stosunkowo tanich prefabrykatów o świetnych właściwościach dla optymalizacji całego procesu konstrukcji. Mowa oczywiście o ścianach z płyt warstwowych 60mm, które gwarantują odpowiednią izolację i dalej zwiększają sztywność całej konstrukcji.
Inne optymalizacje konstrukcji:
Prefabrykacja: użycie gotowych elementów konstrukcyjnych, takich jak ściany, stropy i dachy, aby skrócić czas budowy.
Planowanie i organizacja: dokładne planowanie i organizacja prac budowlanych, aby uniknąć opóźnień i zapewnić sprawne wykonanie robót.
Współpraca z dostawcami: współpraca z dostawcami i podwykonawcami, aby zapewnić szybkie dostawy i wsparcie techniczne niezależnie od miejsca realizacji inwestycji
Jak widać, z naszą pomocą zawsze zrealizujesz swoją inwestycję w krótkim czasie. Planujemy, przygotowujemy i realizujemy w terminach, a czasem nawet szybciej. Zapraszamy do kontaktu.
Ile kosztuje hala namiotowa?
Jeśli chcesz poznać cenę hali dla swojej firmy, wypełnij formularz bezpłatnej wyceny!
Nasi specjaliści odpowiedzą w ciągu 48h!