HALE NAMIOTOWE PNEUMATYCZNE - WYNAJEM I PRODUKCJA

Szczególnym punktem naszej oferty obejmującej hale namiotowe wszelkiego typu, są namioty handlowe i hale namiotowe pneumatyczne.

Pneumatyczne hale namiotowe a inne hale – różnice

Wyślij zapytanie lub skontaktuj się z nami bezpośrednio

Formularz kontaktowy

Pneumatyczne hale namiotowe stanowią innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie konstrukcji przestrzeni tymczasowych. Oto kilka kluczowych różnic między nimi a tradycyjnymi halami jednospadowymi, dwuspadowymi, wielospadowymi czy łukowymi:


• Konstrukcja i montaż

Pneumatyczne hale namiotowe - ich struktura opiera się na stalowych ramach, które są napełniane powietrzem, tworząc nośną konstrukcję. Montaż odbywa się przy użyciu specjalnych dmuchaw, które nadmuchują konstrukcję, eliminując konieczność użycia ciężkich maszyn.


Tradycyjne hale - w tradycyjnych halach konstrukcja opiera się na szkielecie stalowym, drewnianym lub aluminiowym. Ich montaż wymaga zastosowania ciężkich maszyn i specjalistycznego sprzętu.


• Przenośność

Pneumatyczne hale namiotowe - są łatwe do demontażu i przenoszenia. Po zdemontowaniu mogą być łatwo transportowane i ponownie zainstalowane w innym miejscu.


Tradycyjne Hale - są zazwyczaj mniej przenośne. Montaż i demontaż wymagają czasu i specjalistycznego sprzętu.


• Koszty i czas budowy

Pneumatyczne hale namiotowe - wiele osób decyduje się na nie ze względu na relatywnie niższe koszty i szybki czas budowy. Proces montażu jest znacznie bardziej efektywny.
Tradycyjne hale - często związane są z wyższymi kosztami budowy oraz dłuższym czasem realizacji.


• Dostosowywanie do terenu

Pneumatyczne hale namiotowe - mogą być stosowane w różnych warunkach terenowych, dzięki elastycznej konstrukcji i możliwości dopasowania do ukształtowania terenu.
Tradycyjne hale - wymagają bardziej równego i stabilnego terenu, co może ograniczać ich możliwości zastosowania.


Pneumatyczne hale namiotowe są zatem nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują tymczasowej, przenośnej i łatwej w montaż przestrzeni. Ich zalety sprawiają, że są one coraz bardziej popularne w różnych branżach i zastosowaniach.

Pneumatyczne hale namiotowe – zalety


Pneumatyczne hale namiotowe charakteryzują się innowacyjną konstrukcją, która eliminuje problem efektu skraplania pary wodnej. Ta technologia opiera się na wypełnieniu poszycia hali powietrzem, co nie tylko zapewnia doskonałą termoizolację, ale także umożliwia ich używanie przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych czy temperatury otoczenia.


Główną zaletą pneumatycznych hal namiotowych jest brak konieczności stosowania tradycyjnych systemów grzewczych, aby unikać kondensacji pary wodnej. Dzięki wypełnieniu struktury powietrzem, temperatura wewnątrz hali jest zdecydowanie bardziej stabilna, co eliminuje ryzyko tworzenia się wilgoci na powierzchni konstrukcji.


Brak konieczności stosowania systemów grzewczych może przyczynić się do obniżenia kosztów eksploatacji, co sprawia, że pneumatyczne hale namiotowe są atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw i organizacji, które poszukują efektywnego i energooszczędnego rozwiązania do zastosowań przez cały rok.


Dlaczego warto wybrać pneumatyczne hale namiotowe?


Zimą w hali pneumatycznej łatwo uzyskać i utrzymać dodatnią temperaturę, z kolei w czasie nawet bardzo gorącego lata wnętrze namiotu nie ulega przegrzaniu. Dla obiektów tego typu charakterystyczne są poduszki, które nie pozwalają na tworzenie się worków śnieżnych, tylko na swobodne odprowadzanie nadmiaru pokrywy śnieżnej na ziemię.


W konstrukcji hal namiotowych pneumatycznych stosuje się ścienne płyty izolacyjne, dzięki czemu standard ich użytkowania jest właściwie zbliżony do obiektów stałych. Zachowane są wszystkie zalety hal namiotowych, tj. montaż hal pneumatycznych jest tak samo prosty i nie wymaga zbyt wielu nakładów czasu i środków finansowych.

 

 

Ile kosztuje hala namiotowa?

Jeśli chcesz poznać cenę hali dla swojej firmy, wypełnij formularz bezpłatnej wyceny!
Nasi specjaliści odpowiedzą w ciągu 48h!